Kiedy warto sięgnąć po tabletki z selenem?

Zmniejsza ryzyko zachorowania na wszelkiej maści nowotwory, szczególnie płuc, wątroby i jelita grubego. W znaczący sposób przyczynia się do poprawy funkcjonowania prostaty u mężczyzn. Jego brak przyczyniać się może do niższej odporności organizmu, a do niedoboru doprowadzić łatwo, jeśli ma się skłonność do nadmiernego spożywania słodyczy. Ten tajemniczy składnik to selen.

Gdzie występuje naturalnie?

Selen organiczny znaleźć można przede wszystkim w takich produktach spożywczych jak ryby, owoce morza oraz podroby, ze szczególnym wskazaniem na nerki. Pozostałymi jego źródłami są nasiona strączkowe (np. groch, soczewica), jaja, orzechy brazylijskie oraz niskoprzetworzone produkty zbożowe (np. chleb żytni razowy).

invex remedies sklep

Selen tabletki

Jak już wspomniano, zdarza się, że nadmierne spożywanie słodyczy przyczynia się do powstania niedoborów selenu. Dzieje się tak dlatego, że w kontakcie z węglowodanami (a więc i z tak przez niektórych lubianymi słodkościami) staje się on nieprzyswajalny dla organizmu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po selen w tabletkach, który pomoże szybko zniwelować zaistniałe braki. Nie zwalnia to oczywiście z przestrzegania właściwej diety na co dzień.

Kiedy warto sięgnąć po tabletki z selenem?

Na pewno szczególnie w tych sytuacjach, kiedy jego braki zostały wykazane w badaniach laboratoryjnych i preparaty z selenem zostały zalecone przez lekarza. Dzieje się tak wówczas, gdy efekty tego niedoboru są już mocno odczuwane przez organizm. Takimi nieprzyjemnymi objawami mogą być: wysoka zapadalność na wszelkiego rodzaju infekcje, uczucie chronicznego osłabienia, częste bóle mięśni. Badania naukowe wykazują również, że selen suplement wskazany jest dla osób chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów, depresję oraz miażdżycę.

O czym należy pamiętać?

Jak przy każdym innym specyfiku zażywanym dla zdrowia, warto pamiętać, żeby nie spożywać go w nadmiernych ilościach. Selen suplement diety można niestety przedawkować. Zjawisko to określane jest mianem „selenozy”. Do jego charakterystycznych objawów należy tzw. „czosnkowy oddech” oraz nadmierna łamliwość paznokci (a czasem nawet – ich utrata), często również – psucie się zębów. Nie wolno zażywać większych dawek, niż te, które wskazane są jako maksymalna dobowa norma, bowiem, jak widać, nie przynosi to żadnych korzyści zdrowotnych.

Gdzie i za ile kupować?

W sytuacji, gdy chce się nabyć selen sklep https://natureplace.pl powinno być pierwszym miejscem, do którego skieruje się swe kroki. Farmaceuta powinien pomóc wybrać najodpowiedniejszy do naszych potrzeb preparat bogaty w selen Cena takich specyfików może się nieco różnić w zależności od producenta i ilości tabletek w opakowaniu. Selen tabletki cena rozpoczyna się już od około 7 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek. Ponieważ jest to preparat dostępny bez recepty, przed zakupem warto bardzo dokładnie dopytać farmaceutę o wszelkie ważne informacje dotyczące jego zażywania, ewentualne przeciwwskazania czy interakcje z lekami. W ten sposób można być pewnym, że późniejsza suplementacja będzie prowadzona we właściwy sposób.